Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Dlaczego boimi się zmiany?

Każda zmiana zewnętrzna zaczyna się od zmiany wewnętrznej a ta wymaga Twojego czasu, zaangażowania, determinacji, również chcenia oraz wielkiego pragnienia dokonania zmiany w sobie a zatem w swoim życiu. Pisząc o zmianie należy podkreślić, iż jest to stopniowy proces, gdyż nic nie dzieje się z dnia na dzień. Wewnętrzna przemiana wymaga czasy, Twojego czasu. Lęk często wynika z tego, że boimy się nieznanego, tego co niepewne, przyszłości... itd.

 

Wchodząc na ścieżkę swojej zmiany tak naprawdę nie ma już odwrotu, nawet, gdy będziesz miał/maiła ochotę się cofnąć, nigdy nie będzie tak samo jak wcześniej, gdyż wszystko podlega ewolucji, zmianie, zatem Twoja chęć powrotu do wcześniejszej sytuacji czy wcześniejszego życia nie będzie już tym samym życiem.

Boimy się zmiany, boimy się wyjść poza swoją bezpieczną strefę komfortu... dużo w nas leków, niepewności. Nie ma chyba osoby, która by przez to nie przechodziła. Strach wynika z tego, że nie wiemy co nas czeka po zmianie, jakakolwiek ona by nie była, czy to osobista, dotycząca partnera, zawodowa pracy itd. Tematów jest bardzo wiele ale niepewność, która nam wtedy towarzyszy, może powodować lęk i chęć ucieczki. Tak naprawdę tylko najtrwalsi, czyli najbardziej zdecydowani dotrwają do końca. Reszta polegnie, zaprzestanie dalej działania, czyli wewnętrznej pracy nad sobą. Osobiście uważam, że każda zmianę zaczyna się od środka siebie. Od impulsu wypływającego prosto z serca, tej części Nas która mówi, "pokaż siebie, uzewnętrznij swój blask, talenty, dary, swoją mądrość i piękno. Przestań żyć dla innych" .Znamy również te hasła z codziennych wpisów mówców motywacyjnych. Pytań jest wiele: Ale jak to zrobić? Jak zacząć? Czy dam radę ? Tyle różnych pytań pojawia się w głowie. A głowa jak to głowa, zacznie wyszukiwać masę powodów dla których ów zmiana o której mówimy się nie dokona. Straszą nas też wieczną kreacją czy to milionów na koncie, domów z basenem, idealnego partnera itd. Należy podkreślić, iż każda kreacja jest bardzo czasochłonna, wymaga od nas masy energii i powoduje w niedalekiej przyszłości opłakane skutki nie mówiąc już o tym jak kiepsko to wpływa na Twoją duszę i Istotę, ale o tym w dzisiejszych czasach się nie mówi, ... albo i nie wie... chodzi tak naprawdę o to aby jak najwięcej wykreować dla siebie. Kreacja zabiera dobra innym ludziom z ich przestrzeni nie jest dobra, więc zamiast kreacji wybieraj sercem czyli zacznij od swojej wewnętrznej przemiany, zmiany jeżeli takowa w Twoim życiu jest potrzebna.

Gdy Twoje serce się zmiana, przemienia oczyszcza zaczniesz zauważać, iż otaczający Cię ludzie, świat, rzeczy są teraz zupełnie inne niż wcześniej. Zauważasz więcej kolorów, jasności, miłości wokół siebie. I choć może pozornie zwykłemu obserwatorowi z zewnątrz może wydawać się, że nic wielkiego u Ciebie się nie wydarzyło, Ty wewnątrz siebie wiesz, że Twoja osoba, Ty sam i Twoja Istota są już zupełnie inne niż wcześniej. Całe piękno polega na tym, żeby dotrzeć do "wnętrza" siebie tzn. swojego serca i zobaczyć, poczuć, że jest coś więcej. To, że jesteś piękną istotą dla której obfitości tego świata są na Ziemi. Bo Niebo jest na Ziemi.

Z serdecznością.